Informujemy, że dnia 30.01.2023 r. (poniedziałek) o godz.9.00 w  budynku Urzędu Miasta i Gminy Wiślica, ul. Władysława Łokietka 2, odbędzie się LXIV Sesja Rady Miejskiej w Wiślicy. Serdecznie zapraszamy.

Niesłyszący

Baza gastronomiczna

Każdy, kto po raz pierwszy, przekroczy granice gminy wiślica jest oszołomiony nie tyle czarem zabytkowych miejsc, lecz także mnogością zieleni; barwnych ogródków przydomowych, parków krajobrazowych , terenów leśnych i tp. Można wtedy usiąść w jednym z przydrożnych zajazdów czy resteuracji , zaspokoić głód, rozkoszować podniebienie posiłkami z bogatego menu.

W Wiślicy czas można spędzić na wiele sposobów, np. odwiedzając miejsca związane z poznaniem historii, architektury i zabytków , oraz miejsc pamięci narodowej. Jednak zmęczeni już różnorodnością stylów w architekturze i sztuce, zapamiętywaniem ważnych dat i nazwisk tworzących historię i kulturę Polski oraz dokonywaniem wyborów co jeszcze w Wiślicy można zobaczyć, powinniśmy znaleźć miejsce, gdzie dobrze zjeść oraz przez chwilę odpocząć.

Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy propozycje miejsc, w których można zjeść, odpocząć, zregenerować siły witalne lub popróbować różnych smakowitości.

W każdej porze roku zapraszają gości :

  • restauracja " Ponidzie " w m.Wiślica ul.Długosza 4 , tel.379 21 37
  • zajazd "Kasztelański" w m.Gorysławice 98, tel. 379 20 83